nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi goście próbują mniej znane potrawy – canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z wielu miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek bez wyjątku musi obejmować również wino. Kieliszek alkoholu to we Włoszech reguła. jedzenie w Krakowie Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film