Kraków – rozwój dróg oraz przewozów miejskich

Najważniejszym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Polskie województwa nie są dostosowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby aut na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.